Stolik kawowy ze szpuli - DIY

Cześć!

Dzisiaj mam dla Was coś innego i w końcu odejdziemy od tematyki biura, którą wiem, że mimo wszystko lubicie :) Niestety nie mam zdjęć z przygotowywania stolika kawowego krok po kroku, ale wiem, że dla wielu z Was może stać się to inspiracją.


Do wykonania takiego stolika potrzebujecie szpuli - np. po kablach. Z powodzeniem możecie kupić je na OLX, Allegro, od lokalnych osób, którym nie są już potrzebne. Zawsze to jakiś recykling czegoś, co i tak miałoby być wyrzucone :)Na samą górę szpuli przykleiliśmy na klej do drewna oszlifowany blat. Nie chcieliśmy, by góra stolika miała dziurę na środku ani żeby było widać większe słoje drewna. Zdecydowaliśmy się na taki delikatny akcent o niemal jednolitej fakturze.

Blat wyszlifowaliśmy i polakierowaliśmy bezbarwnym lakierem. Chcieliśmy, by całość wyglądała jak najbardziej naturalnie.Do owinięcia szpuli potrzebowaliśmy sznurka jutowego, który i tak wcześniej został nam po wykonywaniu i odnawianiu drapaka dla kotów. Także tutaj też na szczęście nie musieliśmy mierzyć się z większymi wydatkami. Sznurek jutowy mocowaliśmy do szpuli dość ciasno, mocno przykładając do go powierzchni, podklejaliśmy klejem uniwersalnym i do tego przypinaliśmy zszywaczem tapicerskim.Sznurek po kilku miesiącach użytkowania uwydatnia małe włoski, ale według mnie fajnie to wygląda - dość naturalnie i tak po domowemu, wręcz przytulnie :) Końcówkę sznurka zabezpieczyliśmy nakładka termokurczliwą, aby nic nam się nie rozplatało. Na zdjęciu widać też w jaki sposób mocowaliśmy zszywki. Trzeba było tutaj użyć dość sporo siły, ale udało się :)


Stolik pełni wiele funkcji w naszym mieszkaniu. Zazwyczaj pijemy przy nim popołudniową kawę i zajadamy się ciastkami, czasami podczas oglądania seriali stawiamy na nim przekąski i herbatę. Czasami stolik służy nam jako podnóżek, gdy wylegujemy się na sofie. Pięknie prezentuje się w tych kolorach a sam fakt, że wykonaliśmy go własnoręcznie daje ogromną satysfakcję.

A Wy? Próbujecie czasami jakiegoś DIY. Obecnie sytuacja nijako daje nam szansę na to, aby coś stworzyć w domu, więc może to odpowiedni czas?

Komentarze

Popularne posty