HEMNES - półki na buty z ławką

Cześć!

Odrywając się na chwilę od remontu biura i wykańczania go, pokażę Wam, co pojawiło się w moim mieszkaniu. Jak dobrze wiecie, jestem fanką przede wszystkim praktyczności, a zaraz potem w moim sercu jest design danego mebla, dodatku.

Zbliża się sezon jesienno-zimowy, więc nie sposób w tym momencie nie wspomnieć o stojaku na buty, który już na dobre rozgościł się na naszym roboczym korytarzu :)


Zanim całość prezentowała się w taki piękny sposób, oczywiście nie mogło obyć się bez składania mebli, jak to jest w zwyczaju, gdy zamawia się meble z Ikei :)W tym przypadku mieliśmy więcej szczęścia, bo wszystko szło po naszej myśli. Na samym początku udało mi się namówić chłopaków na przeczytanie i zapoznanie się z instrukcją, więc chociaż oszczędziliśmy sobie bezsensownej straty czasu w postaci błądzenia pomiędzy śrubkami, imbusami z ściankami półki na buty.Wielkie ułatwienie dla nas było takie, że w dołączonej instrukcji śruby były pokazane w skali 1:1. Więc wystarczyło przyłożyć śrubę, czy element do kartki i już było wiadomo co do czego pasuje i kiedy użyć.Do złożenia półki HEMNES był dodatkowo potrzebny jedynie śrubokręt, więc nie było tak źle :) Reszta to siła naszych mięśni i siła naszego umysłu.Tutaj byliśmy już na etapie montowania stalowych rurek/barierek, na których układa się buty, także całość nabierała już powoli kształtu.Tutaj do produktu dołączony był taki kartonik, dzięki któremu o wiele łatwiejsze było wycelowanie w drugą część ławki/półki. Po złożeniu kartonik się przerywało i zdejmowało, także szybkie i praktyczne rozwiązanie. Lepsze to, niż celować każdą z rurek osobno :)Ogólnie ławka/półka została wykonana z drewna sosnowego. Wszystko jest pokryte bejcą oraz bezbarwnym lakierem akrylowym. Mam nadzieję, że konstrukcja przetrwa jesień i zimę, a kto wie, może i zostanie z nami przez cały rok?

Dokładne wymiary:

  • szerokość: 85 cm
  • głębokość: 32 cm
  • wysokość: 65 cm
Czyszczenie tego mebla jest niesamowicie proste. Lekko wilgotną szmatką przecieramy zabrudzone elementy (jeśli konieczne jest użycie np. mydła z powodzeniem można to zrobić, ale trzeba pamiętać, żeby nie "namaczać" żadnych elementów. Później wszystko wycieramy do sucha i gotowe!
Na ławce z powodzeniem można sobie usiąść i założyć buty i właśnie takie zadanie miała spełniać ta półka.


I co sądzicie o takim stojaku na buty? Myślicie, że praktycznie sprawdzi się na naszym korytarzu? Podobno może tu się zmieścić ponad 6 par butów - zobaczymy! Jestem też ciekawa jak będzie wyglądało układanie butów zimą (kapanie z góry na dół). Przekonamy się!

Komentarze

Popularne posty